Dr.Gökhan MAMUR

  1. Anasayfa
  2. Yazarlarımız
  3. Dr.Gökhan MAMUR

Dr.Gökhan MAMUR

Dr. Gökhan Nesim Mamur 1968, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde dünyaya gelmiştir. Yaklaşık 20 yıl orada yaşadıktan sonra ülkemize yerleşmiştir.

İstanbul Tıp Fakültesi, Georgetown Tıp Okulu ve Cerrahpaşa Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında eğitimini tamamladıktan sonra Amerikan Hastanesinde staf hekim olarak çalışmıştır. Ardından Memorial Hastanesi, yenidoğan yoğun bakım ünitesinin kurucusu ve sorumlusu olmuştur.

Burada infeksiyon, yoğun bakımlar ve kan transfüzyonu komitelerinde üye olmakla birlikte anne sütü ve emzirme komitesi başkanlığını yapmıştır ve ekibiyle hastaneye “bebek dostu hastane” ünvanını kazandırmıştır. Uluslar arası akreditasyon belgesi alımında ise “üstün başarı ve hizmet ödülü” ne layik görülmüştür. Beyaz Saray Dr. Mamur’a “Üstün Tıbbi Hizmet” ödülü vermekle birlikte, kendisi A.B.D. Dışişleri Bakanlığı 2004 yılı “Franklin Ödülü” ne layik görülmüştür. Ortak çalışmalarından dolayı Kızılay’dan teşekkür plaketi almıştır.

Dr. Mamur çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak Gün Yayıncılığın Sağlık Editörü, Mother and Baby Dergisinde yazar ve Anne Kalbi Dergisinde danışman ve yazar olarak görev almaktadır. Anne ve babaları bilgilendirmek amacıyla birçok televizyon programına konuk olmuş, yayın organlarında makaleleri yayınlanmış ve anne baba eğitim seminerlerine katılmıştır.

Anne ve babalara internet üzerinden uzman görüşüyle çocuk sağlığı ve hastalıkları ile ilgili güncel ve güvenilir bilgileri anlaşılır şekilde sunmayı hedefleyerek Dr. Gökhan Mamur 2008 yılında www.bebekdoktorum.com ‘un çalışmalarını başlatmış ve Ocak 2010’da yayınlamıştır.

Çocukları Hastalıklardan Korumak için Gerekli Bilgiler kitabının yazarlarından, Filozof Bebek kitabının ise editörüdür.
Dr. Gökhan evli ve üç çocuk babasıdır. Boğaziçi Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olmakla birlikte Etiler Memorial Tıp Merkezinde çalışmaktadır.