Anneee çişim geldi!

  1. Anasayfa
  2. GUNCE
  3. Anneee çişim geldi!

Anneee çişim geldi!

Çocuğu olanlar için ne kadar tanıdık bir cümle değil mi? Günde kimbilir kaç kere duyuyoruz bu cümleyi?  Tabii bunun bir de anneee –ya da zamanında bizde olduğu gibi- babaaa kakam geldi 2.0 sürümü vardır ki tadından yenmez. Ne hikmetse (aslında doğal olarak ufaklıkların metabolizmaları bizden hızlı çalışıyor) tam yemeğinizin son lokmasını ağzınıza atmışsınızdır ya da atmak üzeresinizdir ki bu malum ve yıkıcı nidayı işitirsiniz. Ve ardından kaçınılmaz son gelir: İki büküm bir şekilde ve mideniz ağzınızda haylazın popişi temizlemek…

tuvaletkartlariDETAYLI


Ya daha öncesi bez dönemine ne demeli? Çişten patlayacak hale gelmiş, geç fark edilen bezin dayanılmaz ağırlığı ve size pişik olarak dönen faturası… Ya da 2.0 sürümün kıvamına göre paçalardan fışkırmış içerik karşısındaki çaresizlik hissi… Kızımın böyle bir macerası sonrasında eşim makasla body’i kesip direkt çöpe atarak yavruyu malum içerikten kurtarmıştı!

Bu bez hadisesinden kurtulmak için bir masal yaratıp bezden lazımlığa yumuşak bir geçiş yapmışlığımız da vardır.

Efendim şimdi malumunuz havaların ısınmasıyla vakti gelen yavrulara tuvalet eğitimi verme konusunda ebeveynlerde bir kıpırdanma başladı. Gerçi Mayıs ayıyla başlar bu aktivite ama bir acayip geçen kış mevsiminin ardından Nisan da fena gitmiyor. Anne-bebek ve çocuk bakımı kitapları yayımlamaya başladığımızdan beri hemen her yıl bir tuvalet eğitimi kitabı çıkarır olduk.  Herkes İçin Tuvalet Eğitimi, Stressiz Tuvalet Eğitimi ve Tuvalet Eğitimi ve Öz bakım Kartları... Çocuğunuzun karakterine ve ona kazandırmak istediğiniz becerilere göre hangi tuvalet eğitimi sisteminin sizin için uygun olduğunu gösteren çok pratik rehber kitaplar bunlar.

Tuvalet Eğitimi ve Özbakım Kartları biraz da toplumsal sorumluluk projesi kapsamında üretilmiş bir iş... 78 adet kart ve kullanım kitapçığından oluşan özel kutusundaki bu eser, gerçekçi çizimlerle hem normal gelişim gösteren hem de zihinsel özürlü çocuklarımıza giyinme, soyunma, dişini fırçalama, saçını tarama, tuvaletini yapma v.b. konuları öğretmeyi kolaylaştırıcı görsel bir rehber. Kartları bir deftere, banyonuza, çocuğunuzun dolabına yapıştırarak vermek istediğiniz eğitime göre işinizi kolaylaştırmanız da mümkün.

Eserin içeriği sevgili dostumuz uzman psikolog Aysun Bal Ömeroğlu’nun onayından geçti ve kitapçığın içeriği de onun danışmanlığında eşim tarafından kaleme alındı. Alanında bir ilk olan bu çalışmanın ihtiyaç duyan ailelere bir nebze de olsa yardımcı olabilmesi en büyük dileğimiz.