Eğitim şart... Babalara da!

  1. Anasayfa
  2. GUNCE
  3. Eğitim şart... Babalara da!

Eğitim şart... Babalara da!

23 Kasım 2013 Cumartesi günü internetanneleri’nin güzide anneleri Perihan ve Nihan tarafında iki hafta kadar önce haberdar edildiğim bir eğitime katıldım. Eğitim, baba adaylarına ve taze babalara, ebeveynlik ve bebek bakımı hakkında faydalı bilgiler ve ufak tefek tüyolar vermek üzere Central Hospital tarafından düzenlenmişti.

bebek hemşiresi

Bu "Baba Eğitimi" nedir ne değildir ona bir göz atalım:

Baba olmak, erkeklerin en büyük hayallerinden biri. Fakat babalık, ömür boyu sürecek zorlu süreç… Ve hazırlık aşaması da oldukça zorlu... Peki, babalar, bu sürece en kolay nasıl hazırlanır? Hayatın en güzel anlarını sağlıklı ve keyifli yaşayabilmek için sosyal sorumluluk projeleri üreten Central Hospital, "Baba-Ba Eğitimi" ile yeni babalara ve baba adaylarına bebek bakımı ve babalık psikolojisi hakkında bilgiler veriyor. Özetle babaları yeni hayatlarına hazırlıyor.

Eee senin ne işin var orada 6 yaşında kız babası olarak derseniz “kıdemli baba” olarak baba adaylarına kendi deneyimlerimi ve yaşayarak öğrendiklerim hakkında bir iki kelam edebileceğimi düşünmüş sağ olsun arkadaşlarım ve eğitimi düzenleyen ekip…

kayıt

Neyse lafı uzatmadan eğitimde neler oldu kendi deneyimimden aşağıda size birkaç paragraf…

Eğitimin organizatörü ve hastanenin Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Sayın Esra Kaftan ile hafta içi zaman zaman konuştum ve eğitimde ne gibi bir faydam olur onu danıştım. Eğitimden önceki Cuma günü katılımcı sayısının 25 olduğunu öğrenince de epey sevindim açıkçası. İlgi gayet güzeldi çünkü baba insanları “eğitim ve bebek bakımı” kelimelerini yan yana duyunca açıkçası biraz çekinir diye düşünmüştüm. Cumartesi günü harika bir havada Kozyatağı’ndaki hastaneye ulaştım. Perihan ve Nihan’ı kapıda görüp selamlaştıktan sonra eğitimin verileceği salona geçtim. Ve kapıda krallar gibi karşılandım! Hastane yöneticileri ve eğitimi düzenleyen ekip inanılmaz bir sıcakkanlılıkla bizi kapılarda karşıladılar. Kapıda isimliklerimizi aldıktan sonra geçtiğimiz salonda herkesin sandalyesine bırakılmış kağıt-kalem ve anket formlarımızı aldık. Daha sonra eğitimin safhalarını gösteren eğitici bir barkovizyon izledik.

baba2

Eğitim 13’de Esra Hanım’ın konuşmasıyla başladı, Uzman Psikolog Aycan Hanım’ın eğitimiyle devam etti. Aycan Hanım rahat bir ortamda babaları ürkütmeden olayın psikoloji ve tamamen değişecek hayat hakkında babaları bilgilendirdi. 14:30 gibi öğlen yemeği arasında harika sürprizlerle karşılaştık. Türk Milli Aşçılık üyesi takımı ustalardan “Tuzda Tavuk”, nefis bir tiramisu ve leziz mezeler bizleri bekliyordu. Hem yemeğimizi yedik hem de baba adaylarıyla neşeli sohbetler fırsatı bulduk.

banyo

Aranın ardından bebek hemşiresi Ferda Hanım uygulamalı olarak bebek banyosu, bebek masajı ve bez başlama ağırlıklı konsantre bir eğitimle saat 15 civarı eğitimi bitirdi. Gerçi günün sonunda babalara Play Station’da futbol turnuvası imkanı da sunulmuştu ama ya emirlerin büyük yerden gelmesinden! ya da vakit darlığından kimse ilgi göstermedi turnuvaya!

Size şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki rahat bir ortamda gayet faydalı bir eğitim ve çok da eğlenceli! Herkes işini çok iyi yapıyor ve iyi hazırlanılmış. Tüm baba adayları programı takip edip katılabilir, pişman olmazsınız. Yazının sonunda Central Hospital’in sosyal medya hesaplarını da verelim ki eğitim takviminden herkes çabucak haberdar olabilsin…

Facebook: www.facebook.com/CentralHospital

Twitter:@CentralTR

http://www.pinterest.com/centraltr/

Instagram:CENTRALTR