Tuvalet eğitiminin tam zamanı!

  1. Anasayfa
  2. GUNCE
  3. Tuvalet eğitiminin tam zamanı!

Tuvalet eğitiminin tam zamanı!

Bahar ve sonrasında sıcak yaz ayları büyümekte olan bebeğinize tuvalet eğitimi vermenin tam zamanıdır. Zira ısınan havalar sayesinde genellikle yarı çıplak gezmeleri gerekecek miniklerin, popişleri üşütmeden bu zorlu süreci atlatmaları açısından ideal bir zamandır.

blackwhite

Tuvalet eğitimi deyince pek çok ebeveynin ve bakım verenin tüyleri diken diken olur. Çünkü işin doğası gereği, oldukça zorlu ve yorucu bir süreçtir bu. Aynı zamanda insanda çelik gibi bir irade ve sabır da gerektirir. İşte bu nedenle bu stresli dönemi en kolay yoldan atlatabilmenize yardımcı olabilecek bazıları da epey eğlenceli ürünlerden bir dosya hazırladık. Hazırsanız sizi aşağıya alalım…

Çantana at tuvalet

Beyazın saflığı, seyahat konforunda...

Tuvalet eğitiminin kâbuslarından biri de seyahatlerdir. Rahatlamaya, dinlenmeye, stres atmaya yönelik bir girişim olarak tanımladığınız tatilinizi tuvalet eğitimi sebebiyle ertelemenize gerek yok. İyi ama seyahat değil seyahat esnasındaki pis umumi tuvaletler asıl sorun dediğinizi duyar gibiyim. Dert etmeyin hijyenik tuvaletinizi yanınızda taşıyın. Nasıl mı?

Katlanabilir, paketlenmiş, çantaya atılabilen tuvalet kapağı olarak tasarlanmış Cushie Traveller ile… Her tür klozette kullanabileceğiniz, yıkanabilir taşıma çantası ile kolayca taşıyabileceğiniz bu ürün yakın, uzak tüm seyahatleriniz ayrılmaz parçası olacak…


beyaztuvalet

http://www.nicepak.com.au/Products/BabyProducts/Cushie_Traveller.aspx

Kızlar için tuvalet aparatı

Kız ve erkek çocukların farklı şekilde çiş yaptıklarını ve farklı ihtiyaçları olduğunu ele alınca çözümler de değişiklik gösterebiliyor. Öncelikle minik moda ikonunuz şık bir seçim isteyebilir. Şıklığın yanında biraz prensesvari renkler hayal edebilir veya en güvendiği arkadaşı çizgi film kahramanının desteğine ihtiyaç duyabilir. Afakanlar mı bastı? Basmasın sizin gibi pek çok anne baba bu ihtiyacın farkında olmuş olmalı ki buna yönelik tasarımlar yapılmış. Size düşen ona seçenekleri sunmak hepsi bu: Minnie, Dora, Prenses, Periler…

Kahramanınızın renklerine uygun taburesi de cabası…

minnie-potty-1800 tinkerbell-step-stool

iPad’li lazımlık

Şimdiki çocuklar çok akıllı kendi öğrenir diyenlere...

İlk gördüğümüzde birinin photoshop ile eğlenmek için yaptığını düşündüğümüz bu ürün amazon.com’da çoksatanlar listesinde. Şaşırmamak elde değil gerçekten! Bırak kendi yapsın derken biraz abartılmış sanki. Bu üründe neler var derseniz, neler yok ki? Ses kaydı yapıp ufaklığa derinden bir “Çişşşşş” diyebilirsiniz, sifon sesi çıkarabilirsiniz, iPad yerleştirip oyun, resim, fotoğraf Allah ne verdiyse izletip oynatabilirsiniz, kitap okuyabilir, en sevdiği çizgi filmi izletebilirsiniz…
PAD-POTTY_1_Main no top_new

Hala şaka yaptığımızı düşünüyorsanız bir de kendiniz göz atın:

http://www.amazon.com/CTA-Digital-iPotty-Activity-Seat/dp/B00B3G8UGQ

Urinal Tuvalet Aparatı

Sade, pratik, monte edilmesi 3 sn! Yürüme çağındaki bir erkek çocuğa tuvalet eğitimi vermeye karar verdiğiniz an aklınızdan çıkarmamanız gereken ilk şey ufak kazaların normal olduğudur. İlk başlarda hedefi tutturmaktan çok etrafı sulamak ona daha eğlenceli gelecektir. Bu sebeple denemeleri mümkün olduğunca banyoda yapmak gerek temizlik gerekse annenin sakinliği açısından elzemdir.

Urinals for boys adıyla üretilen minik tuvalet aparatı sadelik, pratiklik ve temizliği birinci planda tutan anne babalar için ideal bir seçim. Klozetinize kolayca takacağınız klips sistemiyle monte etmek çocuk oyuncağı. Eğer sizin oğlunuz da tıpkı babası gibi çişini ayakta yapmak konusunda ısrarcıysa seçiminizden pişman olmayacaksınız. Temizliği ise oldukça basit sadece klozetin içine çevireceksiniz hepsi bu!

Weeman-Urinal-1Weeman-Urinal-5Weeman-Urinal-9

http://www.pottytrainingconcepts.com/Potty-Training-Urinal1.html

Nasıl ürünler güzel değil mi? Hangisini seçerseniz seçin, zorlu maraton sırasında size yol gösterip rehberlik edecek, leb demeden kuruyemişçiyi tarif edecek, imdadınıza koşacak  yazılı kaynaklar için aşağıdaki ürünleri elinizin altından eksik etmeyin.

HERKES İÇİN TUVALET EĞİTİMİ

Aşağıdakilerden biri veya daha çoğu çocuğunuzda varsa tuvalet eğitimi için bu kitabı okumalısınız.

• Klozetten korkma, Sifon sesinden korkma
• Çok kez sifona basmak isteme
• Tuvalet kağıdından çok yaprak koparmak isteme
• Yabancı yerlerde tuvalete gitmek istememe, Bezi bırakmak istememe
• Tuvalete çiş/kaka yapamama, Klozetin dışına çiş/kaka yapma
• Tuvalet kağıdını reddetme, El yıkamayı reddetme
• Okul veya evden birinde tuvaleti başarılı kullanıp diğerinde kullanmama
• Ses, görüntü gibi bazı duyularda hassasiyet
• Otizm, Asperger, hiperaktivite vb.


herkesicintuvalet

Her çocuk farklıdır. Bazı çocuklar tuvalet eğitimi alırken sifon, sabun hatta tuvalet kağıdının çeşidi bile eğitimin başarısız olmasına sebep olabilir. Bu kitap tuvalet eğitimi verirken karşınıza çıkabilecek her tür problemi gerçek yaşam örnekleriyle tanımlayıp bunları nasıl aşacağınızı anlatmaktadır. Otizm gibi özel çözümlere ihtiyaç duyulan durumlarda bile tuvalet eğitiminin başarıyla sonuçlanması için gerekenleri bulabilirsiniz.

STRESSİZ TUVALET EĞİTİMİ

Milyonlarca ailenin el kitabı! Tuvalet eğitiminin hafızanızda (saçlarınızı diken diken eden stresli günler yerine hoş bir anı olarak kalmasını istiyorsanız mutlaka okuyun!


 iPotty

*Çocuğunuz nasıl bir karaktere sahip?
*Hangi çocuk karakterine hangi yöntemlerle yaklaşmak gerekir?
*Çocuğunuz süreçten, hatta tuvalete girmekten korkuyor mu?
*Tuvalete gitmesi gerektiğini biliyor ama zamanında gidemiyor mu?
*Çocuğunuzun tuvalet eğitimine hazır olduğunu nasıl anlarsınız?
*Nasıl rol modeli olursunuz?
*Baskı yapmadan, çocuğu var olan rahatlık alanının dışına nasıl çıkartırsınız?
*Alta kaçırmalar (kazalar) ve gerilemelerle nasıl başa çıkarsınız?
Ve daha pek çok soruya bu kitapla cevap bulacaksınız.

TUVALET EĞİTİMİ VE ÖZBAKIM KARTLARI

Tuvalet Eğitimi ve Özbakım hiç bu kadar renkli ve eğlenceli olmamıştı!

Başlangıçta bakıma muhtaç bebek zaman ilerledikçe kendi kendisine bakma becerilerini geliştirip bağımsızlaşır. Özbakım becerilerini kazanmak çocuğun kendisine güvenini artırdığı gibi kendini yeterli hissedip sorumluluk alabilme ve sosyal yaşama katılımında kolaylıklar sağlar.
Çocuğun davranışlarını kontrol edebilmeyi öğrenmesi çok önemlidir. İsteklerini yerine getirebilmek için her zaman başkalarına bağımlı olamayacağını ve sorumluluk alarak yapması gereken işler olduğunu öğrenmelidir. Özbakım becerilerini kazanmada sözler öğrenme sürecine yardımcı olsa da her zaman yeterli değildir. Yetişkin için kolay bir beceri çocuk için çok karmaşık gözükebilir. Öğretilmek istenen bir becerinin uygun alt basamaklara ayrılması ve sıralanması bu becerinin kazanılmasında çocuğa çok yardımcı olacaktır.

tuvaletkartlariDETAYLI

Tuvalet Eğitimi ve Özbakım Kartları tuvalet ihtiyacını kendi başına giderme, diş fırçalama, giyinme, el yüz yıkama gibi becerilerin kazanılması için gerekli alt basamakları ve kavramları resimlerle göstermektedir. Bu kartlarla çocuğunuza temel özbakım becerilerini kazandırmanız kolay ve eğlenceli olacaktır.

Aysun Bal Ömeroğlu / Psikolog

Ehh o zaman hepinize şimdiden kolay gelsin!