Bilinmeyenin izinde

  1. Anasayfa
  2. GUNCE
  3. Bilinmeyenin izinde

Bilinmeyenin izinde


Garip Fenomenler, Akıl Almaz Batıl İnançlar ve Tarihin Derinliklerinden Gelen Gizemler

Pazartesi sendromunuzu bir nebze olsun kırarak gününüzü renklendirecek ilginç bir kitaptan – aslında ansiklopediden- bahsetmek istiyorum bu günkü yazımda: Bilinmeyenler Ansiklopedisi…

İsmi gibi içeriği de ilginç bu eserin. Aklınıza gelebilecek envai çeşit hayalet, canavar, kayıp şehir, uzaylılar, kendi kendine yanan insanlar, levitasyon (uçma deneyimi), Bermuda Şeytan Üçgeni vb. insan evladının her daim ilgisini çeken ve merak uyandıran gizemler üzerine kafa yoruyor kitap.

Kitabın fiziki özelliklerinden de bahsetmek yerinde olur. Zira kitap hard-cover büyük boy ve kuşe kâğıda yurtdışında Türkçe olarak basılmış. Tüm sayfaları gerçekten çok güzel çizim, grafik, fotoğraf ve illüstrasyonlar içeriyor.

Kitap, her yaştan okuyucunun anlayabileceği bir dille kaleme alınmış. Konular olabildiğince herkesin anlayabileceği seviyede detaylandırılmış ve hiç sıkılmadan merakla okunuyor. Bu yüzden kolay okunan, eğlenceli bir kitap Bilinmeyenler Ansiklopedisi.

Bilinmeyenler Ansiklopedisi ensenizdeki tüyleri ürpertecek ve hayal gücünüzü zorlayacak enteresan bir kitap. Yerde aniden beliriveren hayalet yüzlerin gizemini öğrenmekten tutun da UFOların bilmecelerini çözmeyi, acımasız lanetlerden ve ölümcül uğursuzluklardan korunmayı öğretiyor. Gizemlerin derinliklerine dalarken bir yandan da bilimin huzursuz ruhlara, tuhaf batıl inançlara, yeryüzünde beliriveren akıl almaz şekillere ve eski çağların gizemlerine nasıl açıklamalar getirdiğini öğrenme şansını bulabilirsiniz.

Bu esrarengizlikler kitabı paranormal ve inanılmaz fenomenler hakkında sağlıklı bilgiler edinmenizi de sağlıyor. İlginizi çeken bir başlık veya konuyu bu kitapta mutlaka bulacaksınız. Benim favorilerim James Dean’in lanetli arabası ve kendi kendine alev alan insanlar.

Kitapta bulunan kutu içindeki bölümler ise; metalleri bükme, levitasyon, hayalet görme ve esrarengiz kayboluşlar ile UFOlar gibi fenomenlerin ve özgün olayların aydınlanmasını sağlayacak ayrıntıları gözlerinizin önüne seriyor.

Kitabın ödüllü yazarı Judy Allen, çocuklar için 40’tan fazla kitap yazdı. Awating Developments adlı romanıyla İngiltere’de Whitebread Children’s Roman Ödülü’nü ve Friends of the Earth Ödülü’nü kazandı. ABD’den Carnegie Madalya’sı sahibi bir yazar. Yazarın Fantasy Encyclopedia adlı başarılı bir eseri daha vardır.