Yeni Annelere Mucize Çözümler çıktı!

  1. Anasayfa
  2. GUNCE
  3. Yeni Annelere Mucize Çözümler çıktı!

Yeni Annelere Mucize Çözümler çıktı!

Çok umut vaat edici bir başlık değil mi? Merak etmeyin yazının içeriği de çok iyi!

Bu yeni bir anne-bebek bakımı kitabının adı, yazarları Tracy Hogg ve Melinda Blau... Kitap, giderek bu alanda uzmanlaşan Gün Yayıncılık etiketiyle yayımlandı. Tracy Hogg binlerce bebeğe bakmış, dadılık etmiş, destek olmuş profesyonel bir bebek hemşiresi. İngiltere kökenli dadımız adı "Bebek Meleği"ne çıktıktan sonra Amerika'ya transfer olmuş ve yardım ettiği aileler arasında pek çok Hollywood starı ve çalışanı da bulunuyor. Kimler mi? Liste kalabalık: Calista Flockhart (Ally McBeal), Jodie Foster, Dwayne Johnson nam-ı diğer "The Rock", Dana Walden (20th Century Fox Televizyonu başkanı), Ally Walker (The Profiler dizisi başrol oyuncusu) film senaristleri ve diğerleri...


yenianneler320  


Tracy Hogg… “Bebeklere Fısıldayan” mucize kadın… Onunla bebek bakımı konusunda Türkiye'de en çok satan kitap olan Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler ile tanışmıştık ve mucizelerine şahit olmuştuk. Onun yolundan ilerleyerek bebek bakımı konusunda kendi mucizelerini yaratan ebeveynlere daha sonra kitabın DVD’si destek kuvvet olarak gelmişti. Sonra yazarın Çocukluğa Geçiş Sorunlarına Mucize Çözümler adlı kitabı çıkmıştı. Büyümeye başlayan bebeklerin değişen sorunları için gene imdada Tracy koşmuştu. Şimdi de “Yeni Annelere Mucize Çözümler” kitabıyla Tracy Hogg geri dönüyor! Ve  ebeveynlere, bebekleriyle doğumu izleyen birkaç hafta içinde gerçek anlamda iletişim kurabilmeleri için ihtiyaçları olan araçları sunuyor. Kitap yardımıyla  Hogg’un basit, kolayca ulaşılabilecek önerilerinden yararlanıp şu soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz:
  • Ailenin her bir üyesinin hayatını daha kolay ve mutlu hale getirecek bir şekilde bebeğinizi nasıl besler, oynatır ve uyutursunuz?
  • Bebeğinizin size söylemeye çalıştıklarını nasıl doğru yorumlarsınız? (ki böylece bebeğinizin gerçekten istediği şey gündüz uykusuna yatmakken onu beslemeye çalışmayasınız…)
  • Bebeğiniz hangi bebek tipinde? Melek, Kitap, Hassas, Heyecanlı veya Huysuz…  Peki, onunla etkileşimde bulunmanın en iyi yolu nedir?
  • Tracy’nin Üç Gün Sihri… Bütün kötü alışkanlıkları (sizinkileri ve bebeğinizinkileri) sadece üç günde nasıl değiştirirsiniz?
Güven verici, gerçekçi, bilimsel görüşlere ve deneyimlere dayanan “Yeni Annelere Mucize Çözümler”, ailelere sadece daha sağlıklı ve mutlu bir bebek değil aynı zamanda daha rahatlamış ve mutlu bir ev halkı da vaat ediyor. Bu arada kitabın kapağı da hayli özenerek yapılmış. Türkiye'de anne-bebek konusunda yazıp çizen ya da fotoğraf çeken anneler, babalar destek vermişler bu önemli kitabın kapağına. Onları da ismen tanıtalım sizlere: Figen Karavaş (www.figenkaravas.com), Hülya Çobanoğlu Cinsçiçekçi (www.tuniko.com), İrem Küçükçelebi Erdilek (www.slingomom.com), Latife Tunç (www.latifetunc.com), Nihan Kayalıoğlu İçten (www.minikaynam.com), Perihan Gürer (www.periayda.com) ve Bengi-Alkım Alkış çifti...

Yazımı kitap için yapılmış güzel bir yorum ile bitirmek istiyorum:

“Tracy Hogg ebeveynlere gerçek bir armağan veriyor -çocuklarının huyunu daha hayatlarının erken döneminde kavrayabilme becerisi..." -

Los Angeles Family

Daha fazla bilgi için www.facebook.com/gunyayincilik adresini ziyaret edebilirsiniz.